Nabízené služby


Kontakty

Tel.: +420 603 186 294
Mail: Helena.Baculova
Www: www.helenabaculova.cz

Adresa

Staré Splavy
Zátiší 76
PSČ 471 63

Právě se nacházíte: Hlavní stánka / Služby / Reflexní masáž

Reflexní masáž

Reflexní masáž je šetrná a velmi příjemná metoda, která zprůchodňuje tok energií meridiány, uvolňuje ztuhlé svaly a odstraňuje blokády. Reflexní masáž je možné provádět na zádech, ploskách nohou, krční páteři i dlaních. Jde o jemné, neinvazivní ošetření.

Na plosce naší nohy se skrývá mapa celého našeho těla. Najdeme zde plošky pro jednotlivé orgány i kosti. Reflexní terapii tak můžeme využít jako metodu diagnostiky oslabení či nemoci určitého orgánu, nebo k jeho léčbě a stimulaci. Tato procedura se dá velmi dobře kombinovat s dalšími metodami léčby. Reflexní masáž je jedna z velice starých metod, zatím hodně neznámá a nevyužitá.

Pochází z dálného východu, ale znali ji severoameričtí indiáni. Do Evropy ji přivezl r. 1580 M. Polo. U nás ji rozšířil a zdokonalil v 80. letech Ing. Janča. Má široké využití, je to účelná samopomoc a první pomoc. Nepotřebuje zvláštní znalosti, na chodidlech ji zvládne každý. Ovlivňováním reflexních plošek lze působit na celý organismus a regulovat vlastní funkce orgánů oběma směry. Masáž může být tlumicí – uklidňuje a zbavuje bolesti, nebo stimulační - povzbuzuje, nutí orgán ke zvýšené funkci.

Ceník: 1 hodina – 300 Kč